Hakkımda

İlker BAY 1981 yılında Gaziantep’te doğdu. Şahinbey ilçesine bağlı Kumruhamurkesen köyü nüfusuna kayıtlı ve Alibayramoğulları olarak tanınan Albayram ailesinin üyesidir. İlk ve orta öğretimini Gaziantep’te tamamladı. 1999 yılında Fitnat Nuri Tekerekoğlu Anadolu Lisesinden mezun oldu. Lefke Avrupa Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Lisans, Gazi Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans öğretimini tamamladı. Doktora eğitiminin tez aşamasında olup, akademik çalışmalarına devam etmektedir.

İlker BAY sırası ile Gazi Üniversitesi Araştırma Görevlisi, Altındağ Belediyesi Sistem Yöneticisi, Atılım Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Daire Başkanı, Türk Eximbank Sistem Geliştirme Müdürü ve Türk Eximbank Bilgi İşlem Müdürü olarak kurumsal çalışma hayatının içinde bulunmuştur. Halen kendi yazılım firmasında profesyonel çalışma hayatına devam etmektedir.

Nesnelerin İnterneti (IOT), Endüstri 4.0, Blockchain, Çevik Yazılım Geliştirme gibi bir çok alanda ticari ve teorik araştırma çalışmaları bulunmaktadır. Halen bir çok uluslararası kuruluş’un bilişim teknolojileri alanında danışmanlığını yapmaktadır.

Profesyonel çalışma hayatının yanında bir çok siyasi çalışmayı da gerçekleştirmiştir. 2009 yılında Mansur YAVAŞ’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı “Arayış Bitti” kampanyasını oluşturmuş ve yönetmiştir, bu çalışma Türkiye’de İnternet ve Sosyal Medya mecraları üzerinden yürütülen ilk seçim kampanyasıdır. 2011 yılında MHP “Ses Ver Türkiye” Genel Seçim Kampanyasını oluşturmuş ve yönetmiştir. 2014 yılında yine Sayın Mansur YAVAŞ’ın seçim kampanyası yöneticisi olarak çalışmıştır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.Sosyal Medyada İlker BAY: